ÖNDER, ANKARA TEMSİLCİLİĞİNİ DUALARLA AÇTI

ÖNDER, ANKARA TEMSİLCİLİĞİNİ DUALARLA AÇTI

25 Eki 2015

İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği ÖNDER, Başkent Ankara’da temsilciliğini dualarla açtı.

Türkiye genelinde bulunan 400 mezun derneği ile birlikte imam hatiplilerinin haklarını muhafaza etme çabasında olanÖNDER, Ankara’daki yasama ve yürütme gündemini takip ederek, mezun dernekleriyle kamu kurum ve kuruluşları arasındaki iletişimi sağlayacak olan temsilciliğin açılışını yoğun bir katılımla gerçekleştirdi.

 

Açılışa, Eski Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Emrullah İşler, ÖNDER Genel Başkanı Halit Bekiroğlu, ÖNDER Başkanlar Kurulu Üyesi Dr. Hüseyin Korkut, Altındağ Belediye Başkan Yardımcısı Tuncay Temel, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı bürokratları, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile imam hatip sevdalıları ve çok sayıda davetli katıldı.

BU MİLLETİN MAYASI İSLAMDIR

Eski Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Emrullah İşler, ÖNDER Ankara temsilciliğinin açılışında gerçekleştirdiği konuşmada, yapılan güzel işlerin üzerinden ne kadar zaman geçse de devam edeceğini söyleyerek, ÖNDER’in, kendisi doğmadan 2 yıl önce kurulduğunu dile getirdi. İşler, geçmişte Kur’an-ı Kerim’i ve ezanı yasaklayarak insanları İslam’dan ayırmak isteyenler olduğunu dile getirerek, “Bu milletin mayasında İslam vardır. Birçok yasak ve engel bu milleti yıldırmamıştır. Maya sağlam olduğu için bunların hiçbirinin tutmadığını geçmişte çok gördük" dedi.

 

DARBECİLERİN İLK HEDEFİ İMAM HATİPLER

Darbecilerin ilk hedeflerinin başında imam hatiplerin ve Kur`an kurslarının geldiğine dikkati çeken İşler, 12 Mart muhtırasından sonra da imam hatiplerin orta kısmının kapatıldığını, bu nedenle kendisinin de imam hatipte okuyamadığını ve mağdur olduğunu dile getirdi.

İki hafta önce gerçekleşen Ankara`daki terör saldırısına da değinen İşler, patlayan bombanın Türkiye’nin birlik ve beraberliğini hedef aldığını söyledi.

ÖNDER EN KÖKLÜ VE EN YAYGIN SİVİL TOPLUM KURULUŞUDUR

Açılışta konuşan ÖNDER Genel Başkanı Halit Bekiroğlu ise 1958`de kurulan derneğin, imam hatip alanında çalışma yapan, Türkiye`nin en eski sivil toplum kuruluşlarından biri olduğunu vurguladı. "İmam hatip okullarımızın meşru eğitim davasını savunan ve bunun için dünden bugününe çaba sarfeden en önemli sivil toplum kuruluşuyuz" diyen Bekiroğlu, bu temsilciliği açarak, İstanbul ve Ankara’yı ve aynı zamanda Anadolu ile başkentimizi buluşturduklarını ifade etti. Siyaset, bürokrasi ve diplomasinin merkezi olan başkentimizde yapılacak çalışmalarla imam hatip modelinin ülkenin sınırlarını da aşarak bütün bir İslam dünyasında yaygınlaşacağını belirtti.

 

Bekiroğlu ayrıca bu tür çalışmaların gençlere dokununca kıymet kazandığını dile getirerek, bu okullarda okuyan öğrencilerin gelecekte İslam dünyası ve bütün insanlık için önemli işler yapacaklarına inandığını vurguladı.

Konuşmaların ardından, dualarla birlikte ÖNDER Ankara Temsilciliği’nin açılışı gerçekleştirildi.